100 let skautů ve Skalici

11. 4. 2017 14:59 | RaDaROtevření knihovničky

Skauti otevřou veřejnou knihovničku na nádraží. Přijďte se podívat. Knížkou si bude kdokoli moci zpříjemnit cestování nebo čekání na vlak. Knížku si můžete odvézt a zase vrátit nebo vyměnit za jinou. Na otevření je zvána je široká veřejnost v neděli 23. dubna 2017 od 17:10 na nádraží v České Skalici. Přijďte se podívat. Budete moci poslat i dopis do budoucnosti.

11. 4. 2017 15:05 | RaDaRSkautský dobrý skutek - sběr papíru

Jak jste si možná přečetli v Českoskalickém zpravodaji, družina Jestřábů sbírá starý papír.

I vy můžete přispět! V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat prostřednictvím našich stránek, mailu skautcs(zavináč)seznam.cz nebo členů našeho oddílu.

Pokud byste neměli možnost k nám nasbíraný papír dopravit, můžete nám napsat i svoji adresu a my si ho po domluvě od vás vyzvedneme.

Společně se dohodli z vytěžených peněz, alespoň z malé části, zabránit kácení deštných pralesů a to odkoupením parcely v tomto území. Tím pádem už nebudou mít lidé právo tyto části pralesů kácet.

11. 4. 2017 15:03 | RaDaRNapište dopis do budoucnosti

V informačním centru je schránka, u které jsou označené obálky. Vyzvedněte si ji napište dopis a vhoďte ho do připravené schránky. Na podzim roku 2017 budou předány pro uložení v muzeu. Otevřou je občané České Skalice za 100 let, v roce 2117! Napište o čem chcete, sdělte lidem v budoucnosti jak se nám tu žije!

11. 4. 2017 15:09 | RaDaR100 let českoskalického skautingu v ČRo

Pozvali nás do Českého rozhlasu Hradec Králové, abychom jim v ranním vysílání povyprávěli o skautingu a oslavách 100 let skautování v České Skalici.

11. 4. 2017 15:04 | RaDaR100 let českoskalického skautingu

Československo ještě neexistuje, Velká světová válka, kterou naše země Rakousko-Uhersko prohraje, bude trvat ještě celý rok. Sedmnáctiletý Jan Krtička, rodák ze Studnic a student učitelského ústavu v Hradci Králové je již obeznámen se zajímavou zálibou kluků říkajících si skauti, a rozhodne se založit oddíl Junáků-českých skautů i v České Skalici. Píše se rok 1917.

Ano je to letos 100 let, kdy v České Skalici vznikl první skautský oddíl právě na popud Jana Krtičky. Skauti si toto kulaté a významné výročí připomenou hned několika akcemi probíhajícími v našem městě v průběhu roku.