TÁBOR 2010, Pohodlí
3. - 17. 7. 2010

Zápis přidán: 23. 7. 2010 14:02

Tábor rok 2010 – Pohodlí

Tábora se účastnilo opět celé středisko – světlušky a skautky, vlčata, skauti. Programy si každý z vedoucích tvořili samostatně pro svůj oddíl tudíž se na louce na Pohodlí za věčného slunce a veder odehrávaly tři příběhy. Holky jako Amazonky, Vlčata v arabském království pod nadvládou šejků a skauti v bájné zemi Kybelésii snažili se navrátit její rovnováhu.

Pro první oddíl skautů začal tábor již ve středu, kdy skauti odjeli od rodičů hned 30. července na zelenou louku, aby pro sebe a své mladší brášky a sestřičky vybudovali společnými silami během tří dnů krásný tábor. V sobotu, když dorazila i vlčata a světlušky bylo vše přichystáno včetně brány a plného dřevníku.

Táborový program probíhal podle představ vedoucích i zúčastněných a i díky nádhernému počasí si ho každý užíval. Řeka i lesy nám před spalujícími vedry poskytly chladivé zázemí a tak epidemiím nevolností z horka jsme se dokázali prakticky vyvarovat.

Součástí programu byly mimo mnoha her, rukodělných aktivit a práce také tradičně tři táborové ohně, nějaká ta výprava s mladšími jednodenní či půldenní například na hvězdárnu do Úpice či na zříceninu hradu Vizimburk. Skauti vyrazili přespat do Vyhnánovských lesů a na přechod Rýchorského hřebene.

Na táboře vládl duch opravdového přátelství, přijelo se podívat mnoho skautských návštěv, kteří se sice tábora přímo oficiálně neúčastnili, avšak jejich pomoc byla vždy vítána a potřebná ať už v kuchyni nebo při pomocných pracích při stavbě, popřípadě přijeli a potěšili milým slovem, pomocí při programu či hrou na kytaru.

Ve čtvrtek a v pátek na konci tábora proběhly závěrečné boje o poklady jednotlivých oddílů.

Věříme, že všichni účastníci budou na tento tábor dlouho vzpomínat a za rok se sejdeme opět třeba i v hojnějším počtu. Ve skautské rodině nenastalo po táboře srdceryvné loučení, jelikož se všichni opět v září shledáme na klubovně a přes rok společně budeme putovat po skautské stezce vstříc novým zážitkům, schůzkám výpravám a táborům.

Nazdar

P.S.: Telegraficky – Vedoucí tábora: S.Milan, zástupce pro holky: Markéta, zástupce pro vlčata: David, kuchyně: Pekárek, zdravotnice: Hanka-Tyčka, vedení programu skauti: RaDaR+WjeteF+Boris, vedení programu vlčata: David+Špaček+Kominík, vedení programu holky: Markéta+Banán+Krtek(+Nela+Káťa ? ... omlouvám se, nemám přesné informace), počet dětí cca 30, počet starších cca 10.

=== zapsal RaDaR ===