Po stopách starých skautů, Pohodlí
30. 4. - 1. 5. 2011

Zápis přidán: 31. 5. 2011 18:13

Zápis do kroniky od Jakuba Brejchy:

Sešli jsme se u skautské klubovny v 8:00 hod v sobotu ráno. Po nástupu jsme naložili zavazadla na dva vozíky a vyjeli směr Pohodlí.

Na Pohodlí jsme jeli Bažantnicí a projížděli jsme okolo Ratibořického zámku. Jeden povoz táhli Ondra, Dušan, Pepa, Jirka, Honza, Marek a druhý Kuba, Michal, Štěpán, Lukáš a Radus. Přepravné vozíky byly docela těžké.

Cestou jsme si vyprávěli, smáli se a těšili jsme se až uvidíme srub.

A zanedlouho jsme ho před sebou uviděli. Když jsme se ubytovali vzali jsme vozíky a jeli jsme něco sehnat k sezení a na stávající tábořiště do starého tábora. Když jsme se vraceli převrhl se nám jeden vozík. U srubu jsme se rozdělili do dvou družstev a řekli si co kdo bude dělat.

Po rozdělení úkolů jsme se pustili do vaření polévky. Potom následoval večerní oheň a noční hra. Spali jsme ve srubu a někdo pod celtou. Druhý den následovala snídaně teplý čaj a vánočka. Po snídani jsme uklidili tábořiště a naložili prapravozíčky a vyrazili jsme z Pohodlí směr klubovna. Na klubovnu jsme dorazili v 11:45, kde nás čekali rodiče a dostali jsme rozchod.

-------------------------------------------------

Zápis do kroniky od Radka Resla - Rádi:

Tak jsme se v sobotu ráno v 8 hodin sešli před skautskou klubovnou v počtu 11 kluků a 2 vedoucích Davida a Milana. David od nás vybral peníze a potom jsme naložili batožinu na dřevěné žebřiňáky a vyrazili na trasu Česká Skalice – klubovna na Pohodlí – skautský srub.

Žebřiňáky jely celkem dva, táhli je kluci Michal, Štěpán, Kuba, Lukáš a Radek a druhý povoz táhli Ondra, Pepa, Dušan, Jirka a Honza. I když byly vozíky těžké, užili jsme si dost srandy. Projeli jsme Bažantnici kolem hájovny a přes park Ratibořického zámku jsme zanedlouho dorazili ke srubu.

Potom jsme jeli do původního tábora pro něco na sezení a do lesa pro nějaké dříví na táborák. Pak jsme s Ondrou, Michalem a Kubou stavěli stany a ostatní se zabydlovali ve srubu. Já se Štěpánem jsme dělali ohniště, někteří řezali dříví, jiní se starali o oheň a připravovali ingredience k přípravě bramboračky. Po obědě jsme se ve dvou skupinách vydali ke studánce mýt nádobí.

Potom jsme šli do lesa a na louku hrát hry a šiškami jsme zdobili stromy. Večer jsme opékali špekáčky a hráli noční hru. Ráno jsme se nasnídali vánočkou nebo chlebem s čajem. Chvilku jsme si ještě zahráli vybíjenou, potom jsme sbalili zavazadla, naložili na vozíky a vesele se odebrali k domovu.

Asi ve tři čtvrtě na dvanáct jsme dorazili ke klubovně, kde si nás přebrali naši rodiče.