100 Podob dobrodružství, Klubovna
21. 9. 2007

Zápis přidán: 24. 11. 2007 15:41

NÁBOROVÁ AKCE 21.9. 2007

Sešli jsme se na klubovně v 7:00 a rychle jsme dodělávali poslední úpravy a přípravy na nadcházející den. Na den, kdy se rozhodne o dalším osudu našeho střediska. Měly se přijít podívat první, druhé a třetí třídy ze ZŠ Česká Skalice a my ty děti měli nadchnout pro skauting a přesvědčit je, aby s námi chodili na schůzky a akce.

V 8 hodin ráno přípravy vrcholily a v 8:15 přišla 1.A 1.B a 2.A na návštěvu do naší klubovny.Rozdělili jsme je do skupin po 10-12 dětech a ty skupiny se poté organizovaně rozprchly plnit různé aktivity. Připravili jsme pro ně :

HOROLEZECKOU STĚNU , kde Krtek a Terka oblékly děti do sedáků, aby si bezpečně mohly zkusit být chvíli horolezcem. Aby nespadly, jistili je Lůda a Špáta.I když lezly dvě děti najednou, trvalo to dlouho, takže se na některé děti nedostalo. A právě pro ně, ale i pro všechny další děti byl připraven program na odpoledne, kde si mohly vyzkoušet to lezení a plno dalších věcí.

Na RUKODĚLKÁCH si děti vyrobily trojrozměrné rybičky z papíru, které si mohly vybarvit, dle libosti a fantazie a poté si je vzaly domů a vystavily třeba v pokojíků. S tímhle jednoduchým vyráběním jim pomáhali Kuba a Ozvěna, takže se výtvor každému povedl.

Dále si malí školáčkové vyzkoušeli LASOVÁNÍ s Radarem, který jim ukázal, jak kovbojové na Divokém západě umí točit s lasem, a aby to pro děti bylo zábavnější, půjčil každému laso a všechny se tak staly na chvíli kovbojem.

Děti se vypravily s Ájou také za Mauglím do DŽUNGLE pomocí našeho medvěda Balúa, tygra Šérchána a kobry Ká, kteří nastavili své chřtány, aby jim do nich mohly vhodit míček a vycvičit si tak svůj postřeh a přesnost hodu.Některým to šlo velice dobře,

jiné byly lepší ve hře TROJNOŽKA , kde si vyzkoušely týmovou spolupráci, pomocí níž měly zbořit pevnost, míčem, uprostřed kruhu, kterou chránil chrabrý rytíř, jejich spolužák. Hru zručně koordinovali Větev a Romeo. Dětem se tato hra velice zalíbila, a když zjistily, že na našich schůzkách se hrají převážně jenom hry, okamžitě se nadchly a všechny se domlouvaly, jak se přijdou podívat i odpoledne.

Další hru, kterou si zkusily na vlastní kůži se jmenovala PAŠERÁCI , měly propašovat barevné lístečky, přes nepřátelské uzemí, na kterém jim uloupené lístečky měli sebrat jejich nynější protivníci, kamarádi ze školy. Celý průběh hry řídili a hlídali kluci Matouš a Boris, takže se nikomu nic nestalo. Při této hře se všichni vyběhali, protáhli a trochu unavili, a tak se v klidu odebrali na

PROHLÍDKU KLUBOVNY . Klubovnou provázely Markéta a Banán, provedly je všemi klubovnami, kde se konají naše schůzky. Ukázaly jim i naši nově zařízenou místnost s koberci na spaní a hraní různých pohybových her, když venku prší a my musíme být vevnitř. Zvídavé děti měly spousty otázek, většinou k výrobkům vystavených po klubovnách, a my je tak postupně zasvěcovali do chodu našeho oddílu.

Další VÝSTAVA A POODHALENÍ SKAUTINGU bylo v indiánském teepee. Tam jim Hanka a Bára vysvětlily, co děláme na schůzkách a jak probíhají naše výpravy a různé procházky. Také jim vysvětlily, že ve skautu lidem nezáleží jak vypadáme, ale jak se chováme a jak pomáháme jiným, takže si zde najde, nové ale i staré, přátele ze školky opravdu každý.

No děti byly prostě nadšeny a skoro všichni rozhodnutí přijít se podívat odpoledne i s rodiči a sourozenci. Ještě než se vrátily s učitelkami do školy, Milan každou třídu zvlášť vyfotil před teepeem, aby měly společnou památku na tento krásně prožitý den. Jakmile odešly, všechno jsme porovnali a upravili a za chvíli už přišla 2.B 3.A i 3.B. a my je opět proměnili v horolezce, kovboje, šli s nimi do džungle, děti chránily pevnost a pašovaly lístečky, prošly si klubovnu i teepee a i výrobek si všechny odnesly. Opět byli všichni nadšení, takže jsme jakoby prožili vše dvakrát.

Po jejich rozloučení a následném odchodu jsme si v rychlosti uvařili k obědu těstoviny a poté jsme šli připravit odpolední program pro nové nadšence skautování. Asi kolem druhé hodiny se přišly podívat první holčičky a tak si vyzkoušely vylézt stěnu. Také se chodilo po chůdách, kdo chtěl, mohl si vyzkoušet střílet ze vzduchovky nebo zahrát hru ve dvojících, pálkovanou a nebo si pomalovat lahvičku. Přišli se podívat i rodiče, pro které byla připravena výstava v teepee, na které se dozvěděli, co jejich děti ve skautu čeká a prohlédli si klubovnu, ve které na počítači byly spuštěné prezentace o skautech. Byli nadšení rodiče i děti, a tak již někteří rozhodnutí rodiče vyplnili přihlášku, kterou přihlásili dítě do našeho oddílu.

Rozcházet se to začalo až kolem šesté večer a my podle spokojenosti všech usoudili, že se tato akce mimořádně povedla, a že můžeme příští týden očekávat spoustu nových tváří na našich schůzkách.

SEPSAL: -Banán-