Skauti pomáhají Josefovu, Jaroměř
11. - 13. 11. 2011

Zápis přidán: 17. 11. 2011 20:43

V pátek 11.11. jsme se sešli na nádraží ČD v 18:15 hod, aby jsme společně odjeli do Jaroměře na akci Skauti pomáhají Josefovu.

Když jsme přijeli do Jaroměře, šli jsme na klubovnu, kde jsme se ubytovali. Na klubovně s námi byli skauti i z jiných měst. Potom jsme šli do jídelny, kde nás přivítali a zahráli nám scénku. Po uvítání jsme se oblékli a šli jsme hrát noční hru, která končila v 22:30 hod a šli jsme spát.

Druhý den ráno byla snídaně a šli jsme na brigádu kde nás rozdělili do dvou skupin. Každá skupina dostala své úkoly (jednalo se o o brigádu na pevnosti, shromažďovali a pálili jsme větve). Po brigádě jsme se vrátili zpět na klubovnu, kde jsme se naobědvali.

Pak jsme šli před klubovnu, kde jsme se rozdělili do skupin. Každou skupinu si vzal jeden průvodce, se kterým jsme absolvovali výcvik cestou do chodeb. Venku jsme hráli různé hry a v chodbách jsme hráli jednu velkou hru (chodili jsme po skupinkách se svíčkami a mapou podzemím a plnili jsme různorodé úkoly). Byla už tma, a nás čekalo už jen rozuzlení a ukončení hry, která svým tématem "Zóna" proplouvala celým víkendem. Pak jsme se vrátili zpět na klubovnu a šli jsme spát. V neděli ráno jsme si sbalili a chystali se k odjezdu domů. Na nádraží do České Skalice jsme přijeli v 10:35 hod. Tam si nás vyzvedli rodiče.

Zúčastnili se: Fiškus,Štěpán,Honza,Já,Pepek a WjeteF

Sepsal: Budulinek