Máš na to..., Česká Skalice, u klubovny
14. 9. 2012

Zápis přidán: 20. 9. 2012 11:33

A už je to zase za námi … letos již pošesté jsme si užili dopoledne plné napětí, radosti a spousty příjemných zážitků, s prvňáky a druháky z náší základní školy. Ikdyž počasí se celý týden tvářilo dost nepřívětivě, v pátek ráno nebylo na nebi ani mráčku. Před osmou hodinou již všichni z nás, kteří se rozhodli přivítat děti u naší klubovny, čekali v pozoru na svých pečlivě připravených stanovištích. Připravené stanoviště zahrnovalo i malý kyblík nebo ešus se spoustou dřevěných kostiček, které sloužily jako odměna za snahu našich malých soutěžících. Nakonec každá třída sestavila z kostiček hada a napjatě se očekávalo vyhlášení výsledků…kterépak ze tříd se letos asi podaří sestavit hada nejdelšího..?? Ale to už předbíhám událostem.

Druháci dorazili chvilku po osmé hodině. Pár minut zabralo rozdělení modře a žlutě okolíčkovaných dětí do šesti skupin. Ale pak, už si každá smíšená skupina rozebrala kyblíčky na kostičky, a nechala se odvést ke svému prvnímu stanovišti. Letos si děti kromě prohlídky klubovny zahráli bojovku na louce, vyrobily ozvučné dřívko, pokusily se skolit tříhlavou saň vzduchovkou a zasáhnout správnou kuželku proudem vody ze speciální pet-láhve, a v neposlední řadě prověřily svou zdatnost na lanových překážkách. Po rozdání odměn v podobě dřevěného jo-ja, různých samolepek a dalších drobností se každá třída vyfotila a pádila zpátky do školy. To celé se odehrálo po velké přestávce ještě jednou, jen s tím rozdílem, že tentokrát to byli prvňáci.

Pak už jsme jen počkali na vydání výborného oběda. Pro zvědavce prozradím, že se podával vitamín „T“ s "vitamínovou" omáčkou. Tak akorát se stihlo vše nachystat na příchod odpoledních návštěvníků a s klapnutím druhé hodiny už tu byl první, druhý….desátý…. Všichni si proběhli stanoviště a po splnění všech zajímavých úkolů si vyfasovali odměnu a vlastnoručně umotali a opekli hada ze slaného nebo sladkého těsta. S příchodem šesté hodiny odešli poslední návštěvníci a vypuklo velké uklízení. Kůly , plachty, stoly a lavičky lítaly zpátky do kůlny. Hrnečky, terče, krabice, pastelky…zase zpátky do klubovny. Každý věděl, co má dělat, a za chvíli už všechno bylo na svém místě...Cvak, cvak, dveře se zavřeli ..a zase za rok!

==Zapsala Markéta==