Testovací lety, Klubovna a okolí
9. 11. 2013

Zápis přidán: 15. 11. 2013 15:03

Drakiáda 9. 11. 2013

Vyvrcholením pilných příprav našich skautských inženýrů byla sobotní drakiáda. Letová zkouška našich hvězdných korábů započala v jednu hodinu odpoledne. Testování proběhlo ve třech fázích: Všechny, většinou dvojčlenné, případně i trojčlenné týmy, nejprve svá díla odprezentovali. Někdo měl naprosto ekologického draka pouze z přírodních materiálů (příkladem buď izolepa, celofán… ), jiný byl pak drak, který díky své nesmírně ostré rukojeti zvládal krájet i hřebíky, a dále pak tu byl třeba drak, jenž radši předstíral, že hoří, než aby byl sestřelen jinou vesmírnou lodí. Dalším bodem bylo hodnocení celkového vzhledu. Bylo zde k vidění jak draky klasického diamantového tvaru, tak i nové, inovativní konstrukce. No a nakonec došlo i na to nejdůležitější : Letové zkoušky. Pochodem vchod, šlo se na Hvězdárnu. A pak to začalo. Byli tací, co úspěšně zorali celý kopec, ale veskrze všichni dostali svůj výtvor, ať už třeba jen na nepatrnou dobu, do vzduchu. Na kopci jsme zůstali něco přes hodinku, poté jsme se vrátili na klubovnu, kde jsme si odbyli i nějakou tu práci. Došlo i na hru, která jistě potěšila svou nenáročností (a teď mluvím o zapojení hlavy). Jeden si zavázal oči a popadl hadrové koule. Představoval dělo. Druhý si pak stoupnul za něj a mířil. Stáli jsme naproti sobě v lajně, dvě družiny, dvě družstva dělostřeleckých baterií. Na znamení PAL! Všichni vystřelili, a kdo dostal přímý zásah, tak mu to bylo započítáno. Vyhrála družina Jestřábů. No a na konci byly konečně sděleny výsledky drakiády: Jestřáby opět slavili úspěch. A to bylo tedy všechno: Pokřik a domů.

Přítomni: Jestřábi: Maty, Honza, Martin, Lukáš, Ondra, Jirka, Ráďa.

Medvědi: Zdenda, Štefan, Ferda, Fidlus, Štěpán, Jandásek

Zapsal: Martin (12. 11. 13)