Vánoční přespání, Klubovna
20. - 21. 12. 2013

Zápis přidán: 26. 12. 2013 11:33

Vánoční přespávání na klubovně 1. odd skautů

Sešli jsme se 20. prosince 2013 v pátek okolo 18:00 na klubovně. Ubytovali jsme si své věci do tělocvičny, dárky pod stromek a cukroví na stůl. Nalili jsme si teplý čaj a popovídali o tom, co se dnes bude dít. A teď o tom popovídám i Vám.

Jako první jsme zahráli hru „čokoláda“. Dokola mezi účastníky kolovala hrací kostka a komu se podařilo hodit 6 mohl se pustit do baštění společné jedné tabulky čokolády. Mělo to však háček - čokoládu jste mohli začít jíst pouze po oblečení si silného hubertusu, ušanky a palčáků a ještě k tomu pouze příborem. Někteří štastlivci se dostali i k tomu, že si oblékli i rukavice či dokonce vzali do ruky příbor - ale náhle zaznělo z hloučku hlasité „ŠEST“ a nastalo zběsilé střídání, které bylo za chvíli přerušeno dalším střídáním šťastlivce s šesti tečkami na kostce. Jen některým a na opravdu krátkou dobu se tak podařilo si čokoládu ochutnat. Nakonec jsme ji ale společnými silami zbaštili.

Po další várce čaje a cukroví jsme si přečetli veselé vánoční povídky a Honza nám zahrál na kytaru. Další aktivita směřovala na sebehodnocení. Na papír každý napsal co se mu v uplynulém roce povedlo, co nepovedlo a co by si přál do budoucna na sobě zlepšit. Vše bylo anonymně hozeno do krabice a všem přečteno - opět anonymě.

Další fáze schůzky patřila družinovým programům. Vydali jsme se tedy ven a absolvovali aktivitu připravenou družinou Medvědů. Cesta od trojúhelníku, vrchem okolo pomníku Lennona na poradní skálu byla vytyčena svíčkami. Postupně po jednom jsme vyráželi na trasu, brali si u každé ze svíček zašifrovaná hesla o přátelství a na poradní skále je luštili. Tam jsme si i popovídali o historii tohoto místa a programu se ujali Jestřábi.

Jejich aktivita spočívala v procházce s lampiony a taktéž citáty, nad kterými jsme se měli zamýšlet, což někdo činil, jiný ne. Po chvíli jsme se zstavovali a vysvětlovali si, jak kdo citáty chápeme.

Tak jsme došli Bažantnicí zpět ke splavu. Na konci dostal od Jestřábů každý dárek v podobě plujícího lampiónu. Ten jsme vypustili společně s plavidly z přírodního materiálu na vodu a odebrali se zpět na most pozorovat, komu loďka dopluje. Jako nejodolnější se ukázaly papírové lampiony, která svítící dojely dva. Projel a odjel do dáli i Štěpán se svoji dřevěnou loďkou.

Při návratu na klubovnu došlo na rozdávání dárků: Vlastnoručně vyrobená PFka, samolepky a jedlé dárky v podobě perníčků... Program jsme ukončili promítáním fotek z expedice vůdců do slovenských hor a videem, které sestavil Martin Karvai pro projekt Dream Catcher.

Po zalezení do spacáků ještě došlo na večerní četbu povídek Šimka a Grossmana při níž spousta ze skautů usnula.

Celá akce se nesla ve střídání nálady veselé a vážnější-přemýšlivé. Ráno v sobotu 21. 12. jsme se nasnídali, uklidili po sobě a rozešli se domů. Odpoledne se ještě někteří z nás sešli v půl třetí u vlaku, aby převzali Betlémské světlo, které dorazilo do České Skalice.

A kdo byl na akci: Martin Karvai, Honza Karvai, Maty, Jirka, Radek Resl, Ferda, Maťas, Fíďa, Štěpán, Zdenda, Štefan, Jandásek, WjeteF, Michal Junek, Radar.