TÁBOR 2008, Pohodlí

Zápis přidán: 29. 7. 2008 11:50

TÁBOR 2008 – Pohodlí

Vedoucí tábora: David Rýdl, Milan Fischer, Markéta Urbancová

Letoší tábor, který se odehrál 12. 7. – 26. 7. roku 2008, za účasti členů ze všech oddílů se nesl v duchu expedice výpravy prof. Stanleyho proti proudu Nilu, která pátrala po zmizelé výpravě Davida Livingstona. Celou expedici světlušek, vlčat, skautů i skautek měl pan Stanley rozdělenou do šesti družin vedených rádci z řad starších skautů potažmo mladších roverů.

Po tom co odešli 12. 7. z klubovny museli si nejprve zařídit skautské cestovní pasy, následovalo rozložení základního tábora v Egyptě, několik etap na pyramidy, potom několikerá dobrodružství v savanách mezi lvi. Hon na pytláka, který nemilosrdně pro své potěšení a zisk vyvraždoval krásná africká zvířata a jeho předání na soud domorodému kmeni. Tajné sledování domorodého obřadu. Několikrát bylo potřeba překonat Nil na druhý břeh až po mnoha útrapách dorazila karavana k deštným pralesům, kde se jí po několika dnech podařilo dojít k prameni Nilu v podobě jednoho z přítoků potoka Zlámaňáku a i první stopy po prof. Livingstonovi. Toho naši dobrodruzi našli po pár dnech totálně vyčerpaného. Jako poděkování za svou záchranu jim sdělil jakým způsobem se potkal s domorodým kmenem Kučumululů a co se od nich dověděl o diamantových skalách. Posbíráním částí mapy a vykopáním pokladu nad skalami u brodu, 14 dní trvající putování skončilo a všichni se šťastně vrátili domů.

Na táboře se také podařilo splnit velké množství skautských cílů. Z těch co jsem si byl schopný zapamatovat asi toto:

Tři orlí pera: Krtek – Pavla Provazníková, Banán – Tereza Vanická

Slib vlčat: 6x (jména doplním)

Jedna spálená přezdívka: Petr Huneš - dnes již Milhaus (nebo jak se to píše)

A pěkná řádka odborek, vlčků a světýlek – Plavec, zdravotník, divadelník a jiné.

Jako standartně proběhly 3 táborové ohně, přičemž na ten druhý uprostřed tábora se přijeli podívat návštěvy jako br. Kípa s Babčou, Bob, Brontíci či pan a paní Lůďovi ale i několik z těch kdo již oddílu odrostli a přestali na klubovnu docházet se přišli na nás podívat. Na tomto ohni se předvedli družiny se svým hereckým uměním, a rádcové své pevné nervy s režií těch nejmenších.

Pro každého byl tábor v něčem nový. Pro některé to byla premiéra ve vedení programové části tábora, pro jiné dlouhodobější odpovědnost za mladší členy a pro ty nejmenší to byla první zkušenost s táborem samotným. Všichni jsme to však zvládli i podle ohlasů ostatních velice dobře. Každý si z tábora odvezl zážitky, na které jistě bude dlouhá léta vzpomínat.

A když jsme se v páteční večer po stisku přátelství u posledního táborového ohně, rozešli spát a ukončili tak další skautský rok, všichni měli v myšlenkách jen jediné přání – ať toto dobrodružství skautování nikdy neskončí, a ať se v září sejdeme ve stejném nebo ještě větším počtu znovu a můžeme příští prázdniny opět rozžehnout pochodeň prvního táborového ohně, a šířit dál skautskou myšlenku, myšlenku pravdy, radosti, lásky, svobody a přátelství.

Zapsal RaDaR