Vícedenní výprava někam jinam, asi Dvůr n.L.
15. - 17. 4. 2016

Zápis přidán: 17. 4. 2016 14:00

Výprava do Dvora Králové nad Labem byla s hojnou účastí (RaDaR, Lukáš F., KáKá - Kuba Kubec a Jandy). Bydlení jsme měli zajištěné u místních skautů ve vilce.

Když jsem tam přijel v osm večer všichni už na mě čekali. (musel jsem totiž dojet zvlášť protože jsem nestíhal kvůli hraní na housle.) Jak jsem se dověděl, tento tříčlenný předvoj absolvoval před mým příjezdem více jak dvouhodinovou exkurzi po všem možném i nemožném stavbách náměstích i parcích ve městě. Potom už jsme jen došli na klubovnu a začali jsme večeřet. Všichni si následně splnili nějaký ten bodík do stezky - Jandy přišil knoflík (na RaDaRově maskáčové bundě), KáKá odvykládal hymny a Lukáš plánoval trasu zítřejší výpravy. Večer tradičně trocha literatury na dobrou noc.

Druhý den jsme časně (v 8:00) vyrazili. Jelikož jsme si časový plán nijak nenašponovali stihli jsme si zajít i na přehradu Les Království a těsně před polednem už jsme byli - dle plánu - na Zvičině. Jelikož výpravu vedl Lukáš po předchozí pečlivé večerní přípravě, tak jsme se ani jednou neztratili. Musím uznat, že při výstupu jsme se trochu zapotili, takže nám pak byla nahoře celkem zima, ale zahřáli jsme se párkem v rohlíku a teplým čajem z kiosku.

Cesta dolů už ubíhala rychleji a za chvíli jsme byli ve Dvoře. Krásných 24 km uteklo jak voda. Pak začlo vaření… Uvařili jsme si výbornou masovou směs s rýží a potom jsme se šli projít do lesa, aby nám vytrávilo. Narazili jsme na airsoftovou pevnost a cestou jsme si zahráli i schovávanou podél cesty. Závěr procházky korunoval západ slunce s úžasnými červánky.

Na klubovně už jsme si pak večer zahráli černé historky, poslechli povídku od Šimka a Grosmana (četl RaDaR) a šli jsme spát. V neděli ráno už jsme jen uklidili, zabalili si a šli jsme na autobus. Do Skalice jsme dorazili v krásných 9:10 ráno.

Napsal Jandy (redakčně upraveno :-)