eKronika

Výprava scout master, do přírody
16. - 18. 6. 2017

Zápis přidán: 29. 6. 2017 15:43


Výprava přes broumovské skály 16. - 18. 6. 2017

V pátek jsme se ve 16:15 sešli na vlakovém nádraží v Č.S. Zde se nás sešlo osm: Já (Ondra V.), Štěpán, Raduz, Ondra Š., Ká.Ká., Vojta, Fíla, Radar. Vlakem jsme vyrazili do Adršpachu.

Odtuď jsme vyšli na Křižák. Pokochali jsme se výhledem, ještě bez mraků, a pokračovali k zřícenině barokního kostela na Kopečku. Tady jsme si zahráli menší terénní hru, kde bylo úkolem sebrat teroristické buňce plány na příští útok. Ká. Ká. zvládl zabít všechny tři teroristy a získal i dané plány.

Jelikož naše skvadra bylo silná, tak jsme se rozhodli, že budeme přespávat dál, než bylo původně naplánovalo. A tak jsem přišli k Verneřovické studánce, kde jsme narazili na tábořiště, kde byli jakýsi trempové. Ti byli velice ochotní a vstřícní a tak nás tu nechali vyspat. Zjistili jsme, že místní kostel, který tu stál v tábořišti, není tak úplný kostel, jenom je tak postaven. Ve skutečnosti tam byli byty a pódium na koncerty.

Okolo půlnoci nás přepadl déšť, tak jsem já a Radar rychle brali ostatní pod střechu, aby nezmokli ještě víc, než doteď. Ondra, který přes sebe neměl celtu, na tom byl z nás nejhůř, jelikož jeho spacák by se dal ždímat. Tak jsme poprosili o deky a vše bylo "v suchu".

Další den jsme přešli skoro celé Broumovky. Po celou tu dobu nám poprchávala, ale žádný pořádný déšť. K večeru poprchávat přestalo a my jsme si na Pánovi kříži rozdělali oheň, na kterém jsme si udělali něco k večeři. Poté následovala má hra, kde bylo úkolem vytipovat další místo útoku teroristické buňky. Po splnění úkolu jsme se šli podívat na Junáckou vyhlídku. Po zbytek večera jsme seděli u ohně, ohřívali se a povídali si všelijaké historky.

Poslední den, v neděli, jsme sešli dolu do Machova a šli přes Bezděkov na vlakovou zastávku ,,Police n. Metují". Ten den bylo již sluníčko a teplo. Do Skalice jsme dorazili okolo 14:30 a zde jsme se rozešli do svých domovů.

<- Zpět na výpis