Akce Krkonoše, chata Junák

Zápis přidán: 17. 10. 2017 7:29

Středisková výprava do Krkonoš

aneb

Buďto prší nebo jdeš do kopce

Sešli jsme se na náměstí v požehnaném počtu. Některé doprovázeli rodiče a díky tomu se tam nedalo skoro hnout. Vyrazili jsme vlastním autobusem směr Trutnov a do Velké Úpy jsme dorazili v pořádku. Počasí dostálo očekávání a přivítalo nás jemným, zato vytrvalým deštěm. Od silnice jsme vyrazili “úmorným“ dvoukilometrovým stoupáním k Chatě Junák. Vlčata a světluchy sebou měly jen malé batůžky, ale starší skauti si nesli vše, co měli. Na konci naší páteční procházky nás čekalo naše budoucí útočiště, útulná chata na louce nad Velkou Úpou. Poté co jsme se svlékli z mokrého oblečení a osušili, měli Medvědi připravený program. Hrálo se krájení cukru a mlátička. Následovala večeře v podobě smažených buřtů a párků. Pak jsme hráli ještě vraha, citrón a zazpívali jsme si se Sluncem pár písniček. Nakonec byla volná zábava a ukládání k spánku.

V sobotu jsme vstali časně z rána a připravili jsme se na výpravu. Ke snídani byly buchty z domova. Skauti vyrazili směrem Sněžka, pokračovali na Jelení boudu, Pomezní boudy, Malou a Velkou Úpu a přes spálený mlýn zpátky. Světlušky a Vlčata vyrazily do Spáleného Mlýna, podívat se na Čertův mlýn. Na druhý večer měli Jestřábi zařízené hry. Zahráli jsme si chobotnici a sirkovou věž. K večeři jsme měli sekanou s bramborem a zelím. Skauti si pak ještě zahráli noční hru, kde získali důležitý dopis, kterým byla zahájena jejich letošní celoroční hra.

Třetího dne jsme měli trochu volnější program. Po snídani jsme šli na vycházku, kde jsme si zahráli schovku a viděli jsme dvojitou duhu. Vrátili jsme se na chatu a sbalili jsme si. Pak jsme v blízkém lese hráli ninji a chobotnici a nakonec jsme opustili chatu a vydali se na zpáteční cestu. Došli jsme zpět do Velké Úpy a počkali na zpáteční autobus.

Zúčastnili se: skauti (Medvědi: Fíla, KK, Šíma, Aidam, Eda, Ondra a Já, Jestřábi: Mates, Radek, Péťa, Štěpán, Aleš, Vojta a Zub), světlušky (Anička, Domča a Bára), vlčata (Šimon, Míša, Fíša, Jasmín, Kuba, Radim, Důša, Jirka a Pepa), vedení a ostatní (Štefan, Zdenda, Krtek, Mára, Markéta, David, WjeteF, Milan, Radar, Slunce)