Výprava, směr Náchod
21. 10. 2017

Zápis přidán: 27. 10. 2017 8:10

Mokré nohy a banda invalidů

Na výpravu jeli: Vojta Čáp, Jandy Šesták, Lukáš Fidler, Zub Šesták, Kosťa, Fíla Resl, Tom Uhlíř, Ondra Vodička a Radar

Došli jsme od skautské klubovny (kde jsme se sešli v 8:00 hodin) ze Skalice přes Starkoč, Kramolnu, Dolní Radechovou a Babí až do Náchoda, do Bělovse. Tam začala pouť. Měli jsme stmelit Národy živlů. Byly 4 kmeny a 2 temnoty.

První kmen byla Voda. Ve vodním kmenu jsme museli nabrat z jezírka do sklenice vodu pomocí rukou. Dostali jsme za to bylinku.

Potom byla Země. Tam jsme měli poznat poslepu, co máme pod nohama. Byli jsme bosi. Kameny, bahno, jehličí, listí, větvičky a uhlí. To nás to píchalo.

Pak byla Temnota. Museli jsme přejít Lávku beznaděje. Dalo to dost padání, sleklajna se zmítala, ale nakonec přešli všichni.

Další kmen byl Oheň. Příprava ohně a rozdělání, vše na čas. Zase jsme byli úspěšní.

Poslední kmen byl Vítr. Měli jsme dostat dračí královnu na oblohu. Moc nám to nešlo, ale nakonec, alespoň za snahu jsme dostali další bylinku.

Pak byla druhá Temnota. Přetahovaná. Dali jsme do toho, co šlo, ale nakonec jsme prohráli. Tak nám Temnota dala „postižení“. Tomáš byl slepý, Vojta nemohl mluvit, Filip byl bez nohy a Zub byl bez rukou.

S těmi postiženými jsme museli dojít do cíle. Tam nám uvařili duši z bylinek, co jsme dostali za splněné úkoly. Tím jsme se „uzdravili“. Pak už jsme vyrazili na nádraží a hurá domů. Ve Skalici jsme zakřičeli pokřik v 17:30.

A proč tak divný název akce? Na dvou stanovištích jsme byli bosi a bylo tam dost mokro. A ta banda invalidů? Však už víte.

Zapsal Zub