Filmová sobota 2, Náchod
13. 3. 2010

Zápis přidán: 14. 3. 2010 0:28

Druhá filmová sobota Náchod

Tak jako před měsícem a půl jsme se sešli na nádraží v krásný sobotní čas 10:15 ve složení: Milan, RaDaR, Boris, Krtek, Bára, Banán, Zdenda, Maty, Hanz Karvai, Tonda, Rozka, Verča, Margit, Čůňa, Standa, Pekárek a já čili WjeteF. Náš cíl byl jasný, odjet směr Náchod, kde shlédneme další film z projektu „Skautské filmové soboty“.

No, když jsme dojeli do Náchoda, tak jsme se společně s dalšími skauty, jedoucích z jiných koutů našeho kraje přesunuli do kina Vesmír. U vchodu jsme dostali pamětní samolepku a barevný papírek. Zatím nikdo nevěděl , k čemu slouží, tak jsme se přesunuli do sálu. Skautů byl plný vesmír:D.

Hnedka po usednutí většina z nás vybalila z batůžků své svačinky, a při žvýkání jsme vyslechli informace a poutavé vyprávění pamětníka, který se v tom filmu možná snad aspoň jednou objevil:D. Film se jmenoval Jan Žižka, a byl velmi zajímavý a dlouhý… Když jsme se dodívaly, byla nám objasněna pravidla hry, a i to, k čemu slouží ony papírky. Ty, jelikož byly různých barev, konkrétně 5, nás rozdělily do 5 skupin, s kterými jsme se odebrali každý na své území. Hra byla v celku prostá, naším úkolem bylo splnit v nepřátelském území nějaký úkol, a když se nám to podaří tak i najít družinu Jana Žižky. Moje, teda bílá skupina měla velitelské stanoviště u Déčka, tam jsme fasovali úkoly a chodili si dobíjet životy.

Tak jsem dostal svůj první úkol, a vydal se na výzvědy do nepřátelského území. Cestou jsem potkal několik protivníků, kteří mě neohrožovali a já nerušeně kráčel dobít úkol, jenže, se mi do cesty postavili nepřátelé, a já při útěku zaběhl do slepé uličky a chytili mě. No, tak jsem musel chtě nechtě odevzdat svůj život a úkol, a vrátit se zpět na základnu. Tam jsem dostal úkol nový. Při cestě ke splnění jsem potkal další hráče z mého týmu, kteří měli stejnou cestu , tak jsme se pohybovali společně. Při obcházení území jsme objevili velitelské stanoviště modrého týmu, splnili své úkoly, a protože nám zbývalo už jenom asi 10 minut do konce, tak jsme se odebrali zpět na základnu, kde jsme se všichni sešli a odebrali se na náměstí, kde bylo vyhodnocení.

Hra dopadla následovně: 5. místo červení, 4.místo zelení, 3 místo bílí (ale jen o dva body za druhými), 2. žlutí a 1. modří. To už byl úplný konec celé hry, a tak jsme se rozloučili s tím, že se setkáme v květnu u nás v České Skalici…. Zapsal WjeteF