eKronika

TÁBOR 2011, Pohodlí
1. - 16. 7. 2011

Zápis přidán: 21. 7. 2011 10:41


Tábor 2011 - Pohodlí

Na tábor jsme jeli opět celé středisko a program byl rozdělen na dvě skupiny – vlčata + skauti a světlušky + skautky. Kluci cestovali díky hvězdné bráně po celém vesmíru a plnili výzkumné mise a holky se proměnili na lesní víly a objevovali svět lesa a přírody.

Ale nepředbíhejme. Pro samotné skauty začal tábor 30. června odpoledne, kdy doma zahodili vysvědčení a měli dva dny na to, aby vystavěli alespoň základní zázemí pro sebe a osazenstvo, které přijelo v sobotu 2. června. Vše se zvládlo bravurně, a když v sobotu přijela vlčata a holky mohl se program rozběhnout v plném proudu. Ani první tři vesměs propršené dny nám nezkazili náladu a dle hesla „skaut je sic promokavý ale nerozpustný“ jsme si je náležitě užili a zbytek tábora až na pár nočních bouřek, které nikomu nevadily, pokud se zrovna neprobudil, bylo krásné počasí. Nepotkala nás ani obrovská vedra jako minulý rok.

Program pro skauty a vlčata tvořili společně David, WjeteF a Boris. Ti se proměnili na plukuvníka Davise, mimozemského spojence Harcesise z Noxu a Azgardského obchodníka kšeftujícím po celém vesmíru s adresami k hvězdné bráně. Za splněné mise a správně zvládnuté nácviky a těžbu nakadahu získávali klučičí družiny vesmírné platidlo, za které si po celý tábor kupovali adresy, díky nimž se mohli na konci tábora postupným propátráním několika planet dopídit k indiciím, na které planetě schovali Antikové, stavitelé bran, svůj poklad. (pokud předchozím větám ne tak úplně rozumíte, věřte, že se jedná o terminologii ze seriálu a filmu Hvězdná brána) K cestování na jiné planety po celý tábor sloužila 2,5 metrů vysoká hvězdná brána s možností zadávat a rozsvěcet symboly o jejíž bezchybný chod se celou dobu staral technik hvězdné brány Ludwig.

Skauti se tentokráte vydali i na dlouhou misi do Mladkova, prohlédli si dělosřeleckou pevnost Bouda, pěchotní srub a muzeum u města Králíky i okolní terén a přírodu například pramen Tiché Orlice. Taková byla třídenní výprava. Skauti se také učili po celý tábor týmové práci, schopnosti vést družinu a postarat se o mladší kluky.

Děvčata pod vedením Markéty a Banána také propátrávala jiné světy. A to svět lesních vil. Průvodcem jim byla víla Violka a zasvěcovala je do tajů okolní přírody a díky úkolům, které holky plnily, se postupně dostávaly blíže a blíže tajemství, kde se nachází poklad lesa. Ten bylo potřeba vykoupit – odměnit se lesu za jeho poklady – přinesením důkazů čtyř živlů (země, oheň, vzduch a voda) a následně bylo možno si poklad odnést.

Na táboře jsme měli také často skautské návštěvy. Celý týden s námi prožila Adéla-Žížala se synem Tondou, Ruda, Prošek a Želva nám přijeli vyprávět (i na kameru) své zážitky z dob skautování mezi válkami a za totality, spousty skautských přátel a nepřímých i přímých podporovatelů se přijelo podívat. Také jsme shlédli ukázku práce profesionálního kovboje (řemeslo, o kterém si každý z nás myslel, že patří tak před 100 lety na divoký západ se provozuje i dnes a u nás).

Technické zajištění tvořil vůdce tábora S.Milan, s pomocnou rukou Lůďovou a RaDaRovou. Dlabali jsme guláše z dílny mistra Pekárka a zažívací a jiné zdravotní problémy řešila Simona.

Další super tábor nabitý zážitky a zkušenostmi je za námi a těšíme se na další skautský rok, kdy se opět setkáme a potáhneme skautskou kárku o kus dále. Nazdar. Zapsal RaDaR

<- Zpět na výpis