MÁŠ NA TO!, Česká Skalice, u klubovny
16. 9. 2011

Zápis přidán: 24. 9. 2011 19:46

(Výtažek z tiskové zprávy pro média)

Skauti jako tradičně v září, stejně jako na 200 skautských oddílů v celé republice, znovu představili dětem i jejich rodičům svoji činnost. Akce „Máš na to“ (letos konaná 16. září) sklízí u dětí již tradičně úspěch. Skauti však neusínají na vavřínech a stále vymýšlí nové činnosti a hry.

Jednalo se již o pátý ročník této prezentační akce. Místní skauti pozvali třídy základní školy a připravili pro ně sportovně-zábavné dopoledne. Odpoledne byl areál kluboven v Podhradní ulici otevřen pro širokou veřejnost především z řad rodičů s dětmi.

Ve skautském areálu v České Skalici se dopoledne rozběhl souboj školních tříd. Děti soutěžily v netradičních disciplínách, ve kterých projevily obratnost při „svačině ve stavu beztíže“ či bránění vesmírné základny, zručnost při výrobě větrníků jako vesmírného pohonu, všímavost a paměť při průzkumu klubovny, pevnou ruku při sestřelování meteoritů vzduchovkou nebo spolupráci a rychlost při „těžbě materiálu na výrobu kosmické lodi“. Každá třída získávala kolečka – části rakety. Na konci celého klání, se podle velikosti postavené rakety (kroužky navlékané na papírové tyče) ukázalo, která třída zvládala soutěže lépe. Odměny za vítězství či za snahu si však odnesla všechna družstva.

Odpoledne byla potom připravena lezecká stěna, balancovník, pečení hadů z těsta a samozřejmě i letos novinky jako elektronická provlékací dráha, a jiné činnosti. Děti získávaly razítka do svých „pasů“ za každé zvládnutí aktivity ze skautského světa. Domů si odnesly drobné odměny. Rodiče mohli zhlédnout reportáže o skautingu, vidět skautské vedoucí v praxi, popřípadě své dítě ke skautům přihlásit. Člověk tak dostane šanci naučit se postarat se o sebe, dokázat si poradit v náročné situaci, získat nové kamarády a užít si spousty srandy.