Minizávody vlčat a světlušek, Klubovna
15. 4. 2012

Zápis přidán: 15. 4. 2012 23:02

Jednu chladnou neděli jsme se sešli na klubovně, abychom si vyzkoušeli, zda si umíme poradit v situacích potřebných pro život v dnešním světě. Nejprve se sešel realizační tým ve složení: já-Margit, Pepa, WjeteF, David, Michal F. (ze skautů nikdo další nedorazil), Luďa, Krtek a Banán.

Počasí nám vůbec nepřálo a už to vypadalo, že nedorazí žádná vlčata ani světlušky. Ale nakonec jsme dali dohromady 7 dvoučlenných hlídek. Vyšlo nám to krásně jedno vlče + jedna světluška. Skupinky byli namíchané i tak, aby v každé bylo alespoň jedno dítko, které umí číst. Pak už jsme si jen nakreslili harmonogram (kolečko, podle kterého budou děti navštěvovat v určitém pořadí všechny klubovny a postupně tak zkoušet disciplíny jako logické myšlení, vyhledávání informací, znalost dopravních značek, kuchařské dovednosti a další.

Každý si tak během pár hodin mohl vyzkoušet zda si umí ukrojit chléb a namazat ho máslem, jestli dokáže zavázat tkaničku u boty bez cizí pomoci. Došlo i na zjištění, že úhledné složení skautské košile není zase taková legrace, jak by se mohlo zprvu zdát. Většina úspěšně poznala prezidenta naší republiky a státní vlajku. Poznávání hmyzu, ptáků a rostlin proběhlo také bez větších komplikací. Kdo nevěděl, co znamená slovo "hotentot", může se pochlubit zjištěním, že se jedná o afrického domorodce. Kupodivu se podařilo zatlouci hřebíky bez zranění a ztrát na životech. Až na malé výjimky vydržel každý nečekaně trpělivě i u skládání papírového pohárku dle předloženého návodu. Škoda jen, že díky nepřízni počasí nedošlo na využití pohárku při závěrečném přenášení vody. Místo toho proběhlo pár společných her a nakonec vyhlášení zjištěných výsledků. Bylo řečeno co nám jde, a na co se ještě musíme zaměřit na příštích schůzkách. Jmenované byly i tři dvojice, které dokázaly nejlépe využít svých dosavadních zkušeností.

Nyní už se můžeme jen těšit, komu se podaří zvítězit. Další akci zdar!

=Markéta=