Noční hra, Česká Skalice
5. 10. 2012

Zápis přidán: 17. 10. 2012 21:02

Sešli jsme se v počtu 14: Já (Maty), Jan a Martin Karvaiovi, Ráďa, Maťas, Petr, Michal Fidler (dále Fidlus), Štěpán, Pepa, Michal Franc (dále Michal), Standa; Wjetef, Milan, David.

Místo srazu byla klubovna. Začátek byl naplánován na 6tou hodinu večerní, ale z klubovny jsme vycházeli až v 18:18, protože se ještě čekalo na Zdendu a Štefana (prvnímu bylo nevolno, druhý musel hlídat sourozence).

Poté se šlo do lesa (GPS: 50°23'11.824"N, 16°2'40.226"E), a tam už čekal Wjetef s připravenými „pevnostmi“, což byly tyče s dvěma kartičkami (zelená, žlutá – modrou neměli). Každý tým měl tři pevnosti. A protože v modrém družstvu bylo hráčů 7 a v zeleném byli hráči 3, bratři Karvaiovi přešli k zeleným. Já byl u modrých, proto budu popisovat to, co se dělo u nás.

Pak nás Wjetef dovedl k našim pevnostem. Ale protože je sám nemohl najít, pořádně nám zamotal hlavu a totálně nás dezorientoval. Na písknutí hra začala. Já, Ráďa a Maťas jsme vyrazili k našim pevnostem a Petr se Štěpánem šli na „lov“ nepřátelských věží. Ale s písknutím vyrazili i Milan, David a Standa, kteří nastavovali pevnosti na neutrál a taky chytali hráče. Když se totiž někdo z týmu 1 trefil hadrovou koulí do hráče z týmu 2, tak ten hráč musel do zajateckého tábora, kde musel zůstat, dokud ho nenahradil další z jeho družstva.

Když jste ale chytili jednoho z neutrálů, dali vám otázku a za otázky byly body. Tak já jsem strávil 1/3 hry tím, že jsem hledal naše pevnosti. Pak jsem chvíli kempil, ale to byla nuda, tak jsem šel do bojiště. Tam už byla nějaká zábava. V polovině byl upgrade – povinnost svítit baterkami. A pak už bylo vidět. Nakonec, po zapískání, bylo odpovídání a odevzdávání otázek, zjištění stavu pevností a celkové zhodnocení. Zvítězilo družstvo Maty, Ráďa, Maťas, Petr, Štěpán. Nakonec se šlo na klubovnu, kde jsme se kolem deváté hodiny večerní rozešli.