Zdravovědný víkend, Česká Skalice a okolí
7. - 8. 12. 2013

Zápis přidán: 14. 1. 2014 10:09

Sešli jsme se na klubovně, kde chvíli nosíme dřevo a poté si dáváme pokřik.

Následovně máme přednášku se Simonou, která nám ukazuje jak správně resuscitovat, co dělat při tepenném krvácení apod. Po Simoně nám RaDaR představuje, co vše je dobré mít v lékárničce a k jakým účelům vše slouží. Poté máme 15 min. na to, abychom rozdělili úkoly při havárii a podobných katastrofách. Pak nás nahoru volá Milan. Chvíli čekáme, než Milan zahouká a my vejdeme do vlčácké klubovny. Zde vidíme Milana, který se nožem pitval v počítači. Honza ihned reaguje a vypíná přísun elektřiny do počítače. My mezitím zavíráme okno které je od začátku otevřené. Milan se za chvíli probouzí a říká: "Kamarád, kamarád." uvědujeme si, že určitě vypadl z okna. Taky že jo. RaDaR na sněhu leží bez pohybu. Kluci běží k němu a já zůstávám u Milana. Nakonec nám RaDaR a Milan vysvětlí co jsme udělali špatně (pokud to někomu nedošlo, bylo to jen cvičení). Hned potom jde na zkoušku skupina Medvědů, my si ale mezitím děláme vlastní večeři. Já a Maty jsme měli knedlíky ve vajíčku, ale trochu to vypadalo jako malta. Už je tma ale kluky to neodradí a jdou ven se koulovat. Někteří využívají chvíli a dodělávají si stezku. Šli jsme spát a RaDaR nám četl nějaké vtipné příběhy, občas také se zdravovědnou tématikou - od Šimka a Grossmana.

Zítra ráno jedeme do Poříčí na hasickou stanici. Zde nám jeden z hasičů ukazuje různá vozidla a nástroje, ale stejně - nejlepší bylo bludiště, ale ne ledajaké. Je to něco jako prolézačka, ale mnohem složitější s hromadou nepořádku. S dobrými vzpomínkami na hasičskou stanici se vracíme na klubovnu, kde se rozpouštíme do svých domovů.

Sepsal Ondra