Výprava do přírody, Náchodsko
10. 1. 2015

Zápis přidán: 11. 1. 2015 18:35

Onoho deštivého dne 10. ledna 2015 sešlo se pět otužilých, promokavých ale nerozpustných skautů v 8:15 na vlakovém nádraží. Ondra Vodička, Michal Fíďa Fidler a Lukáš Fidler společně s RaDaRem a Milanem se chvíli rozmýšleli a nakonec původně plánovaný výšlap mezi skály vyměnili za kulturní zážitek. „Pojedeme tedy do Náchoda, tam se mrkneme do muzea - jediné turistická atrakce otevřené v tuto dobu na Náchodsku a pak přes zámek, Kramolnu, Starkoč dojdeme zpět do Skalice,“ shodli se.

Jak řekli tak udělali. Ještě na nádraží potkali Lenku Schejbalovou se synem Šimonem, kteří s nimi absolvovali cestu vlakem do Náchoda a pak si šli po svých. Skauti též po svých po utření kapky u nosu panu Škvoreckému, shlédnutí expozice muzea a výkladu snaživého průvodce se vydali opět do deště. Na zámku po chvilce koukání do hradního příkopu uviděli i oba líně se valící medvědy (hej nemají v lednu spát?). Po svačině v průjezdu, když trochu ustal déšť nastoupili na pěší tůru směr Kramolna, pak lesy kdesi mezi, pak Starkoč, pak Zblov - opět se svačinou a pak Česká Skalice. Do cíle došli již za solidního počasí s občasným sluníčkem, dali pokřik u benzínky a ve veselé náladě se rozešli každý tam, kam chtěl.

===zapsal RaDaR===