Podzimní výprava skautů, Náchodsko a Českoskalicko
12. 11. 2016

Zápis přidán: 13. 11. 2016 18:47

V sobotu 12. listopadu jsme se sešli na nádraží v 7:15 v počtu pěti - RaDaR, Ká. Ká, Vojta Čáp, Kuba Metelka a Filip Resl. Nastoupili jsme do vlaku a jeli směrem na Trutnov, ve Starkoči jsme přestoupili a vystoupili jsme na zastávce ve Velkém Poříčí.

Vydali jsme se po žluté turistické značce až k rozhledně Signál. Vystoupali jsme po schodech nahoru a tam jsme se pokochali výhledem do kraje a zopakovali si práci s mapou. Dál jsme šli do Horních Rybníků, kde jsme našli autobusovou zastávku s boudou, kde jsme se nasvačili a Ká Ká měl sušenky po kterých jsme bezdůvodně chytali záchvaty smíchu.

Pak jsme pokračovali do Řešetovy Lhoty, tam jsme na louce připravili ohniště a opekli jsme si buřty. Po obědě v přírodě, jsme pokračovali do Studnice, tam jsme si zahráli ‚‚hazardní‘‘ hru Sudý - Lichý. Pak jsme prošli Zblovem a dorazili jsme do Zlíče, tam jsme se vyškrábali na Koldovku. Pak už jsme šli jen kousek ke klubovně, tam jsme si zahráli hry a procvičili si orientování mapy.

Výpravu jsme zakončili pokřikem a rozešli jsme se do svých domovů. Célá výprava se mi líbila, na to že byla půlka listopadu tak jsme chytli docela dobré počasí akorát byla teplota kolem 0 °C. A za celou dobu spadli asi jen dvě sněhové vločky :D.

Napsal Vojta Čáp