Závod vlčat a světlušek, klubovna
17. 5. 2008

Zápis přidán: 18. 5. 2008 14:39

Sobota ráno, sluníčko teplíčko, na skautské klubovně se probouzí několikaropočetné osazenstvo a do půl osmé se na toto místo došoural i blíže nespecifikovaný počet dalších činovníků a R&R, aby si včas rozvozili věci na svá stanoviště a zabydleli se, aby závod našich nejmenších – vlčat a světlušek – proběhl hladce. Vše bylo užším organizačním týmem předem připraveno téměř excelentně takže se stačilo držet hesla: „Stačí vzít a můžeš jít“. Tak jsem si tedy vzal svoje fidlátka, naložil je na dvoukolák zvaný Mercedeska Šmajdající Drát a už si to štrádoval po cestě směrem na koldovky na určené místo v lese. Tam jsme i s Borisem, Kikinou a Mínou vymysleli „dispiclínu“ Fyzická zdatnost alá přeskoč přelez podlez zahoď. Následně nám byli přiděleny další dvě skautky jedna z Broumova druhá z Police – i ty jsme zapojili do našeho kolečka. Tolik tedy reportáž z našeho stanoviště a teď trochu obecně. Po nástupu a po vztyčení vlajky následovalo seznámení doprovodů s jejich úkoly a rozdělení k družinám. Závod začínal v 9:20 startem první hlídky. Startovalo se po pěti minutách takže všech 15 hlídek z celého okresu bylo z klubovny odpraveno velice brzo. Stanovišť bylo celkem 9 – Poznávání přírody, fyzická zdatnost,znalost první pomoci, vztah k vlasti a skautingu, znalost dopravních značek, řešení problémových situací, schopnost myslet i vyhledávat informace, orientace v terénu a mapě a manuální zručnost, tudíž věci se kterými se žádná správná světluška či vlče ve světě neztratí. Na stanovištích vše šlo vcelku rychle od ruky, čekací časy se nám podařilo, až na výjimky, stáhnout na minimum, tak doufáme, že se ani nejživější holky a kluci nenudili. Uvidíme podle ohlasů odjinud. Po doběhnutí byla pro hlídky a jejich uřícené doprovody připravena šťáva, wc, lavičky, posezení u ohně s možností si ohřát vlastní, už tak teplem dosti zmožené zásoby jídla. Pro ty co by ještě neměli dost pohybu posloužila věž s lezeckou sítí, lezlo se i po stěně, bylo možnost využít chůdy, freesbee, louku. Ale všechno cca 150ti členné osazenstvo čekalo netrpělivě na výsledky závodu. Po 13té hodině už byly výsledky na světě i s diplomy. Nááástup! Poděkování, pogratulování, výsledky. Světlušky: 1. místo: Veverky – Náchod, 2. místo: Sluníčka – Police nad Metují, 3. místo: 1. Dívčí – Broumov. Vlčata:1. místo: Mufloni - Nové Město nad Metují, 2. místo: 5. smečka vlčat – Červený kostelec, 3. místo: Vlčata – Česká Skalice. My především gratulujeme naší hlídce vlčat, která si svým umístěním zajistila postup na krajské kolo závodů, které se konná 14. června. Avšak i ostatní holky a kluci bojovali statečně a jejich umístění nebylo vůbec špatné. Děkujeme a gratulujeme i ostatním střediskům z našeho okresu, za jejich účast a úspěchy a těšíme se, až za dva roky s nimi budeme moci porovnat svá zlepšení. Doufáme, že si všichni závod užili, mladší poznali skauty odjinud, starší se setkali se svými známými také odtamtud a všichni byli spokojení. Také doufáme, že nám do naší návštěvní knihy něco napíší, co se jim líbilo a nelíbilo, abychom se nad touto akcí štěstím nerozplývali sami =o))) (přijímáme jen od plic upřímnou a konstruktivní kritiku – děkujeme za pochopení)

===sepsal RaDaR===