eKronika

Výprava, Z Nového města n. M. do Náchoda
16. 12. 2017

Zápis přidán: 19. 12. 2017 21:04


Výprava z Nového Města Nad Metují do Náchoda

Sešli jsme se ráno ve tmě Na Vlakovém nádraží v 6:15 v počtu 6:Já (Fíla), RaDaR, Eidam, Raduz, Jandy, Zub

Vyjeli jsme ze Skalice do Nového Města přes Starkoč do Václavic, kde jsme měli hodinu času, následkem čehož jsme se šli kouknout na místní zchátralý restaurant, to nám zabralo půl hodiny, takže jsme šli dovnitř vlakové “čekárny“.

Tam jsme si na lavičkách dali „čtvrthodinového šlovíka“ kromě Jandyho, který nás fotil, jak nádherně spíme.(Jo, a hlídal náš vlak, ale to se nepočítá)

Vystoupily jsme již za světla v Novém Městě, odkud jsme se vydali na Sendraž. Cestou nám Jandy vysvětlil (docela) zajímavou povídací hru hranou ve dvojicích optimista-pesimista. Šli jsme lesem až na Pavlátovu louku, kde byla svačina.

Dále jsme kráčeli lesem po zelené trase proti proudu Libchyňského potoka s mnoha (podle Jandyho trapnými) lávkami, až do Libchyně.

Nutno podotknout, že jsme u kapličky na Sendraži viděli zdánlivě ztracenou kočičku, ale více až v Pekle!

Na Sendraži dále po modré stezce na rozhlednu, kde počala koulovačka. Chvilka pokochání na krajinu z rozhledny.

Následuje prudký kopec dolů a koulovačka. Radek s Jandym vpředu a ostatní vzadu.

Došli jsme do Pekla ale bez Jandyho a Radka, kteří nás chtěli přepadnout cestou. A v Pekle co RaDaR nevidí? Papír s nápisem:,,Zatoulala se 2-letá kočička, slyšící na jméno Sněhurka.Je šedo-béžovo-bílá s modrýma očima.Bydlí na Novém Hrádku-Doly.Prosím o jakoukoliv informaci na telefonní číslo 608 080 160,stačí prozvonit.Děkuji“

A tak RaDaR zvedl telefon a začal volat ale nikdo se neozýval. Až u Dobrošova se RaDaR ozval zas a tam mu majitelka řekla, že se ozvali i jiní lidé. Pokračovali jsme na Jiráskovu chatu, a odtamtud 3 km k autobusu do Náchoda. O půl třetí jsme se rozjeli autobusem domů.

Sepsal Filip Resl

<- Zpět na výpis