eKronika

Junácká vyhlídka, Broumovské stěny
30. 12. 2017

Zápis přidán: 1. 1. 2018 15:28


Sešli jsme se ráno na vlakovém nádraží v 6:15 v počtu 13: Já: (Tom), Milan, Eva, Radar, Štěpán, Větev, Zdenda, Štefan, Fíla, Zub, Jandy, Radek a Honza.

Když jsme dojeli vlakem do Žďáru nad Metují, odtud došli do Police nad Metují, kde si někteří v pekárně koupili snídani. Poté jsme se vypravili pěšky do Broumovských stěn. Cestou byla celkem zima a vítr a i když jsme to nečekali tak bylo celkem dost sněhu (upřesnění: poprašek cca 1 cm).

Samozřejmě, že se opět všichni klouzali na ledu včetně mě.

Po dlouhém chození jsme narazili na balíky slámy a šlo se šplhat! Tak jsme tedy vytvořili pár fotek na balících a pokračovali jsme v cestě.

Na ledu jsme se klouzali celou výpravu, ale pak jsme narazili na led, na kterém by se jen tak někdo klouzat nechtěl. Šli jsme do kopce, na kterém se ne většina udržela, přešli jsme led, dali si chvilku pauzu a opět jsme mohli jít.

A konečně svačina!!! Zasedli jsme do altánku a šlo se jíst. V altánku se vedli zábavné konverzace, ale dojedlo se a konečně jsme došli na Junáckou vyhlídku. Udělali jsme dvě fotky a najednou sem přišli náchodští skauti, pozdravili jsme je a šli jsme pryč.

Po dlouhé a chvílemi bolestivé cestě jsme došli na nádraží, všichni jsme si sedli na lavičku a čekali na vlak. Hurá vlak dorazil, nastoupili jsme a jelo se domů. V České Skalici jsme si dali pokřik a všichni jsme se rozprchli do svých domovů. Výprava se mi líbila a už se zase těším na další.

Zapsal Tom (Tomáš Uhlíř)

<- Zpět na výpis