Velká výprava, Český ráj
13. - 15. 4. 2018

Zápis přidán: 8. 5. 2018 20:46

V pátek 13.4 jsme se sešli na nádraží v počtu 10 ve složení: Štěpán, Mates, Péťa, Vojta, Já(Ondra), Šimon, Lukáš, Fíla, Tom, Radek a Ondra V. jsme jeli vlakem do Turnova. Cesta byla dlouhá ale nakonec jsme se na klubovnu na ostrově přece jen dostali. Vybalili jsme si a šli jsme na procházku po městě. Bohužel se blížil déšť a tak jsme museli procházku předčasně ukončit. Večer k nám ještě přijel RaDaR.

Sobota

Ráno přijel Honza a Jandy, nasnídali jsme se a vyrazili jsme na výpravu vedenou Tomem. Po počátečním bloudění kudy z města správnou cestou ven jsme se dostali Na hrad Valdštejn, tady jsme byli na prohlídce. V kapli někteří poslouchali koncert. Pak jsme vyšli ke Hrubé skále a poté zpátky jinou cestou. Na jedné z vyhlídek nám pán udělal fotku z dronu a pak už jsme dorazili zpět. A následovala večeře-plněné knedlíky kterých jsme uvařili tolik, že někteří měli i k snídani a obdarovali jsme i místního správce klubovny :-). Honza měl narozeniny a tak od nás dostal jako dárek skautský jukebox - mohl si nechat "zazpívat" jednu písničku ze zpěvníku.

Neděle

V neděli jsme si zabalili a šli jsme se ještě podívat po Turnově a navštívili jsme zámek Hrubý Rohozec a poté už na nádraží a zpět domů.