Skautská pouť, Náchod
18. 10. 2008

Zápis přidán: 5. 11. 2008 20:36

Akce SKAUTSKÁ POUŤ

18. října, 15 minut po poledni se sešlo na náměstí u kašny asi 13 světlušek, 4 skautky, 4 roveři a 2 vůdcové. Ehmm, já jsem přišla o pět minut déle, abych na nikoho nemusela čekat. =o) Pěkně jsme si počkali až nám přistavěj dopravní prostředek směr Náchod…samozřejmě to mělo deset minut zpoždění, takže někteří členové expedice nabyli dojmu, že spoj byl vyhledán špatně. Nakonec přijel nádherný poloprázdný autobus, který nás nechal nastoupit protekčně zadními dveřmi. Úspěšně jsme si dojeli až do Náchoda na nádraží, kde všichni vystoupili a vydali jsme se přes náměstí,kolem zámku až na skautskou klubovnu.

Tam už pro nás byly připravené soutěže a hry v cestování časem. Podívali jsme se do doby, kdy Asterix a Obelix pili kouzelný lektvar. Nebo do doby ledové, kde bylo potřeba ulovit mamuta (takovej Wjetef ho lovil asi třicetkrát,než se trefil). Obzvláště nebezpečné bylo ustřihnout zavěšenou kýtu se zavázanýma očima a neušmiknout si při tom vlastní prstíček. A tak dál, a tak dál, a tak dál.

Pro zpříjemnění letu v čase si každý mohl zakoupit sladkého pomocníka v podobě smajlíka a to za pouhou 1,- korunu českou za kus! A pak, že ceny rostou… Zájem o ně byl značný, takže krám byl brzy prázdný. Ale to ničemu nevadilo, protože po ukončení dlouhé a náročné cesty časem, si každý mohl chytit svůj bonbon.

Po třetí hodině jsme se kolem dančí obory vydali zpátky k nádraží. Schodů dolů k náměstí bylo mnoho a tak nezbývalo nic jiného než si cestu zpříjemnit způsobem všem jistě dobře známým..a to jízdou po zábradlí. V cestě nám bohužel…nebo snad bohu dík, stála ještě nebezpečná překážka v podobě cukrárny se zmrzlinou a spoustou výborných zákusků. Po příjemném občerstvení už jsme s lehkým krokem odcupitali na nádraží, a nalodili se do autobusu.

V 17 hodin jsme vyskákali ve Skalici na náměstí do náručí rodičů a jiných příbuzných. Počasí i akce se vydařily, takže zase za rok Skautské pouti nazdar!

=== zapsala Markéta ===